Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. ogrenci isleri - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  ogrenci isleri

  1) üniversitelerde bir çok sorunlu, kendini birşey zanneden, öğrencileri azarlayan, insanı ordan oraya koşturan insanlardan oluşmuş grup...

  2) nedense universitede en cok sorunu bu kisimlarda yasarsiniz. halbuki ogrenci isleri ogrencilerin sorunlarini gidermek, yardim ihtiyaclarini karsilamak icin kurulmus bir yapidir.

  3) islerini yarim kaplumbaga gucuyle ancak yapabilen icleri gecmis memur zihniyetinin en guclu gostergeleri kisilerin calisa geldigi kurum

  4) sınav vakti ders çalışmak, kalan zamanlarda ders asmak, on dakkalık aralarda sigara içmek gibi işleri tanımlayan terim.

  5) çok kibar ve güleryüzlü çalışmalara sahip, her sorunuza yanıt bulabileceğiniz ya da ilgili bölüme yönlendirileceğiniz üniversite kurumu. öğrenci belgesi burdan istenir ve burdan alınır.
  çankaya üniversitesi

  6) yıldız kampüsünde öğrenci belgesi almak için salı veya perşembe uğranılması gereken yer

  7) birkaç gudubetin bir araya gelerek "haydi ögrencilere eziyet edelim de neşemizi bulalım" dedikleri yer.

  8) o yillardan hatirladigim kadariyla ogrencinin isini falan cozmek yerine nerden nasil zorluk cikaririm politikasini siar edinmis universite birimleri. bir tur iskencehane. orya isim dustukce tam surama birsey tikanir yutkunamaz olurdum.

  burorasiin yuksekogrenim seksiyonu.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük