Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. nev - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  nev

  1) kendisini zor sarkısıyla tanıtan cok güsel sarkıları olan kisi..

  2) nevzat erkmen'in kendine taktığı ad.

  3) efkarlıyım şarkısınında baya sağlam olduğu şahıs

  4) teoman'ın deyimiyle eskiden beraber kovalarlarmış. ama neyi bilmem.

  5) farsca "yeni"

  6) sen gibi sarkisina klip cekmis,teoman dan daha güzel sesli fakat karizma eksigi olan sarkici kisi.

  7) 24 aralık 1968’de İstanbul’da doğdu. İlkokul 1’de bilgiç rolünü kaparak, pamuk prenses’le danseden tek cüce olma şansını yakaladı. müziğe her sağlıklı türk çocuğu gibi mandolinle başladı. sonraki yıllar üretim boyutuna zemin hazırlayan; dinleyerek, yeni müzikler keşfederek, koleksiyon yaparak geçirdiği ve müzikal kimliğinin temelinin atıldığı yıllardı. bu arada erkeklerin de alındığı bir sene, çamlıca kız lisesi’nde okurken ileride şarkılarına konu olacak olan ‘küzük kız’ ve ‘19 yaşında koca bir kadın’ psikolojilerini gözlemleme fırsatı da buldu.
  üniversite 2. sınıfta bir elektro gitar aldı ve gitar eğitimine başladı. 5. ayın sonunda sahnelerdeydi. üniversite eğitimi boyunca yaz aylarında güneyde müzik yaptı. onu bugünkü duruşuna hazırlayan bu süreç, müzikal gelişiminde ciddi bir yer tuttu.
  üniversite bittikten sonra kendisinden beklendiği üzere iş hayatına atıldı ama bu süreç müzikle bir arada devam etti. 1995 yılında hakan özer, kıvanch k. ve tolga İnci’den oluşan chantage’la cool bar’da müzik yaptı. zamanla bestecilik kimliği ağır basmaya başlayınca, artık bir yol ayrımında olduğunu farketti ve tamamen müziğe konsantre oldu, çünkü artık birikimi üretime dönüşme noktasına gelmişti.
  2000 yılında, teoman’ın daveti üzerine katıldığı türkiye turnesinde, ege ve akdeniz şeridinde 100.000’e yakın kişinin kendi müziğine verdiği olumlu ve heyecan verici reaksiyonu deneyimleme fırsatı buldu.
  üç yıla yayılan özenli bir stüdyo çalışmasının ardından, tüm beste ve sözleri kendisine, kıvanch k.’nın bir parçadaki remix’i dışında düzenlemeleri hakan özer’e ait olan; özkan uğur, göksel, tuba önal gibi isimlerin de yer aldığı ilk albümü ‘herşeye rağmen’ aralık 2001’de, bir jingle house-aura productions ortak yapımı olarak piyasaya çıktı.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük