Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. donnie darko - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  donnie darko

  1) richard kelly nin 21 yaşında çektiği,imdb de top 250 de 91. sırada olan,2-3 defa izlenmesi gereken,soundtrack i mükemmel olan ve hafif david lynch filmlerini andıran leziz film.


  -why are you wearing that stupid bunny suit?
  -why are you wearing that stupid man suit?

  2) mad world

  3) http://www.donniedarko.com
  film gibi ilginç ve karmaşık.gezmek için soruları doğru cevaplamak fln lazım verilen şifreleride not almalısınız

  4) yönetmenliğini richard kelly'nin yaptığı 2003 yapımı filmdir, bir şizofrenin dünyasına olanca başarıyla ve abartılara yer verilmeden girilmiş fakat bu şizofren çocuk çözümlemesini yalnızca varmak istediği noktaya giderken araç olarak kullanılmıştır. yönetmen; vurgulamak istediği noktalardan hiçbirisini seyirciyi aptal yerine koyarak gözüne gözüne sokmamış aksine izleyicinin insiyatifine saygı duymuş.

  kendisinin takıntılı olduğu ve kızdığı noktaları inanılmaz bir mükemmellikle işlemiş yönetmen, sevimlilik sembolü olarak görünen tavşanı; lanetin, çirkefin allahı ama bir o kadar da doğruların bulunmasına yardımcı olan bir varlık olarak vurgulamış ki burada bir iyi ve kötü ikileminin orta noktasını bulmaya çalışmıştır.

  insanları televizyonlarda aldatan kişisel gelişim kitap ve kasetleri ile alabildiğine dalga geçmiş ve eleştirmiş, bu insanların gerçek yüzünün ne olduğunu göstermek istemiştir. yine amerikan emperyalizminin gençlik dizilerindeki manipülasyonlarının temel öğesi olan, beden öğretmenini yerden yere vurmuştur.

  film ilk 1 saatte psikolojik bir gerilim filmi olarak giderken bir noktadan sonra bir bilim kurgu filmi halini almaktadır.

  yönetmenin şirinler ile ilgili yaptığı açımlama ise kahkahalarıma ve takdirlerime mashar olmuştur

  solucan delikleri, einstein'in izafiyet teoremi, uzay mekan ilişkisine bulunulan atıflar ise hakikaten takdir edilebilecek kadar iyi yapılmış

  son birkaç yılın en iyi filmlerinden biri olan donnie darko; filmi izlerken, insanı çok şaşırtmayan, oha dedirtmeyen ama film sonunda nasıl olduğu bilinmez bir şekilde insanı derinden etkileyen tuhaf ve bir o kadar da başarılı bir film.

  izlememiş olan tüm sinemaseverlerin izlemesini şiddetle tavsiye ederken richard kelly'nin diğer filmlerini merakla beklemekten kendimi alıkoyamıyorum...

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük