Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. ozel hayati entryleme yanlisligi - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  ozel hayati entryleme yanlisligi

  1) sözlük anonim bir yerdir.bu yüzden mümkün olduğunca çok sayıda insanın ilgisini çekebilecek, yaratıcı zeka ürünü veya mümkün olduğunca çok insana öğretici olabilecek başlıklar açmak, entryler girmek bu işin en can alıcı noktasıdır şahsi kanaatimce.bu yüzden özel hayatla ilgili hiç kimseyi ilgilendirmeyen entrylerden koşarak kaçmak gerekir.bu işi sadece entry saysını arttırmak için yapan varsa ondan da koşarak kaçmak gerekir.

  2) sözlüğün sözlük olmaktan çıkarılıp çöplüğe dönüşme sürecine girmesine şiddetle karşıyım. gereksiz entryleme siteye ilk defa giren bir kişi için soldaki başlıklar ekranın cazibesini zıfıra ndirmektedir. yani dostlar diyeceğim şudur ki "laf kalabalığı yapmayalım".

  3) sözlük eğlence aracından başka bir bilgi hazinesi olarak düşünmek lazım. burada herhangi bir konuda bilgiye ihtiyacı olan bir çok kişi sözlüğe girerek en azından bir ön bilgiye sahip olmalıdır. buradan çıkış yolu bulabilmelidir. sinemaya gitmeden önce izleyeceği film hakkında kişilerin görüşü, okuyacağı kitap hakkında bir eleştiri, gidip göreceği yer hakkında bir bilgi gibi konular sözlükte değerlendirilmelidir. en azından evrensel bilgiler içerir ise herkes bundan memnun olup, yararlanabilir.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük