Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. black metal - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  black metal

  1) trash metalden türeyen metal türü. ilk örnekleri venom tarafından icra edilmiştir. metal dinleyicisine satanist muamelesinin yapılmasının başlıca sebeplerindendir bu tür. çünkü satanizm temalı liriklere bolca rastlanır. fakat satanizm, vampirizm temalı sözler, gotik hikayelerin sebebi dinleyeni tırstırmak, karanlık bir atmosfere girmesini sağlamaktır. kedi kesmeyi, seks yapmayı satanizm sanan aykırı,sorunlu, bir o kadar da öküz gençlik bu müziği bundan dolayı bir güzel sömürmüştür.

  melodik icra edilmediği zaman %90 kafa siken bir müziktir. anlamsız hız, basit riffler, kirli gitar tonları müzikal anlamda tad almayı zorlaştırır (ki bu müziği seven zaten müzikalite beklentisini karşılamak için sevmez, yarattığı atmosfer için sever, deşarj olmak için sever- saygı duyarım).

  türk black metal dinleyicisindense uzak durmak lazımdır. saygılı bir biçimde "ben black metali sevmiyorum abi. müzikal anlamda doyurucu değil" dediğiniz zaman " ow dostum, bu müziği herkes anlayamaz, o zaman buna black demezdik. hell yeah, satan rulz" derler, kızarlar, bağırırlar.

  2) black magic

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük