Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. sinavda sana kopya veremem sen benim rakibimsin diyen insanlar - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  sinavda sana kopya veremem sen benim rakibimsin diyen insanlar

  1) lisede arkadaşımın başına geldiğinde inanmak istemediğim ama üniversitede benim de başıma gelince,böyle insanların varlığını gözlerimle görünce şok olduğum insan modeli

  2) birzamanların cok populer olan ancak unutulmaya yuz tutmus "hede höde modeli" baslık modellerini tekrar hafızamızda canlandırıp bize nostalji yasatan baslık. aaaah nerde o eski modeller
  alternatif cevap olarak
  tek rakibim thy denebilir bu insan "modeline"

  sozlukteki simulasyoncular

  3) katli vaciptir dediğim insan modeli

  4) model model insan vardı di mi ya cümlesini akla getiren başlık...

  5) genellikle kariyerlerini hırsın belirlediği, iş yaşamında biraz başarılı olsa da günlük hayatta dosta sahip olamayan garip ve nefret edilesi insanlar için kullanılan tanım.

  6) plaza insanı modeli ne yaklaşan insandır.uzak durulup 'yedek kalemim var ama sınavda zaman kaybetmemek için bunu kullanacağım' muhabbetine yelken açmamalıdır.

  7) hiç beklenmeden kafa göz dalınması eger o anda mümkün degilse sınaw esnasında durmadan kafasına silgi tanecikleri weya ona benzer seyler atıp sınawı yapamamasına sebebiyet werilmesi gereken kisiler..

  8) arkadaşlık ve kopya verme kurallarına tamamen aykırı bir durum. tez başları uçurula,soyları kurutula...

  9) bu tip kisileri genellikle bizim okulun çıkışında imha ederek problemi ortadan kaldırıyolar. no rakip no yaşam olayı

  10) yaşamak için bir sebep ok de..istedikleri kalemi silgiyi de vermezler çıkışta..

  11) orta ogretim doneminde hocalarin verdigi hayat derslerinden fazlasiyle etkilenip,hirslanan,kendini derslerine adayan,"ben oturup calişiyorum didiniyorum sen de otur caliş sen de başar" mantigini benimseyerek kendini hem dunyadan soyutlayan hem de arkadaşlarindan sogutan ogrenci modelidir.iyi mi yapiyordur kotu mu yapiyordur bu tartişilir.

  12) önce sevgili şekline sokulup daha sonra köpek edilmesi farz olan model modeli

  13) çan eğrisi sisteminde bunlar mitoz bölünürler ve kendinizi aman tanrım heryerdeler diye bağırırken bulabilirsiniz

  14) saygi duyulmasi gereken az zararli kisilerdir. cunki, bu kisiler dusmanliklarini tum samimiyetleriyle acikca soylemektedir. zira gizli dusmanlik gudup te yuze gulenler daha tehlikelidir.

  15) bunlardan benim okul yillarimda da cok vardi...genellikle orta ve orta ustu sinif ailelerin cocuklaridir. temiz aile cocuklari :) buyuyunce en cok bu tip insanlar dunyadan haberi olmayan insanlar klasmanina girer.

  gitme sahit yazarlar tipleri de bunlardir. emege saygi falan ayagina yatip aslinda is guc sahiibi olunca en cok emek somurusu yapanlar da bunlardir. ben bunu gordum

  dovmek lazim yani

  16) havaya uçurulası insanlar.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük