Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. samsun demir - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  samsun demir

  1) İstanbul üniversitesi'nde 14 yıl öğretim üyeliği yaptıktan sonra annesinin
  rahatsızlığını öğrenen samsun demir'in bir anda hayata bakış açısı değişti
  ve yıllardır yapmak istediğini yaptı.
  "herkes özgürdür" adlı depresif rock tarzındaki anlatım albümünde içinden
  geldiği gibi duygu ve düşüncelerini anlatmaya çalışan samsun demir,
  çalışmasını "bir başkaldırı albümü" olarak nitelendiriyor.
  farklı tarzı ve kişiliğiyle, herkese, herşeye karşı çıkan bir çalışma ortaya çıkaran samsun demir, albümde yer alan anlatımları, "sisteme, dünyanın yapısına ve tarihe karşı çıkan bir felsefenin parçacıkları gibi şarkılar.nihilizime kadar varabiliyor bazen...tüm yasaklara ve yönlendirmelere karşı çıkıyor şarkılarım" şeklinde tanımlıyor.
  garage band'in solisti ersoy ada, coldhouse'un solisti handan çivicik, ela arslan, sevda altun ve cihan okan şarkıları söylediği anlatım albümünde, işın karaca, vokallerle katkıda bulundu.
  "herkes özgürdür" adlı çalışmasını gerçekleştirmeden önce beyoğlu'ndaki canlı müzik yapılan her mekanı gezen samsun demir, "aralarında gerçekten müthiş yetenekler vardı. ve hiçbirinin amacı para kazanmak ya da şöhret olmak değildi. bir yaşam biçimi olarak müzik yapıyorlardı. bu albümde onlardan bazılarını bir araya getirdim. böylece benim anlatımlarım ve söylediğim şarkılar dışında her şarkının başka biri tarafından seslendirildiği bir albüm ortaya çıktı. bu yönüyle bir ilk özelliği taşıyor bu albüm. ayrıca alternatif bir bakış açısını da getirmiş oluyor.ve genç yeteneklerde yeralmış oluyorlar."
  yaşamı, ölümü, aşkı, özlemi,yalnızlığı sorgulayan anlatım ve şarkılardan oluşan albümdeki her parça bir anlamda kendi içinde küçük bir öyküyü anlatıyor. sevdiği insanın ölümünü görmemek için ondan önce ölmeye karar veren bir adamın hikayesi gibi. beynindeki tüm düşleri gökkuşağıyla özdeşleştiren ve yaşamını onu bulmaya adamış birinin hikayesi gibi. kalbindeki buzların ancak sevgilisinin gözyaşlarıyla çözülebileceğini anlatan çöldeki bir kadının hikayesi gibi. bunlar samsun demir'in ruhunun ve kişiliklerinin yansımaları.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük