Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. gulhan - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  gulhan

  1) 23.06.1977 almanya hamburg doğumlu gülhan, ilk ve orta eğitimini bu ülkede tamamladı. müzik ile ilgilenmeye, henüz ilkokul çağlarında çocuk koroları ve tiyatro gruplarında çalışarak başladı. lise eğitimiyle birlikte ülkesine dönen sanatçı, İstanbul teknik üniversitesi şan hocalarından belkıs aran’dan ders almaya başladı.
  yaklaşık 6 yıldır bir çok bar ve klüpte profesyonel şarkıcılık yapan gülhan, kendi imkanlarıyla kaydettiği ilk albümü “dokun bana” 1999 yılında piyasaya sürdü. alternatif rock tarzındaki şarkılardan oluşan albümden klip çekilen ilk şarkı “eyvah”, kısıtlı imkanlara rağmen büyük ses getirdi.
  gülhan, aynı yıl kral tv video müzik ödülleri’nde "en İyi kadın rock şarkıcısı" dalında adaylık kazandı.
  haziran 2000’de yeni albümünün hazırlıklarına başladı ve kayıtları almanya ile İstanbul’da süren albüm uzun, yorucu ve titiz bir çalışma sonucu 2001 şubatında müzik marketlerdeki yerini almaya hazır hale getirdi.
  birçok albüm gibi promosyon kurbanı olan ve uzun süre tozlu raflarda bekleyen bu albüm show tv’de yayınlanan “dokun bana” adlı yarışma programı ile birlikte satış rekorları kırmaya başladı.yarışmanın yapımcıları albümdeki “dokun bana” adlı parçayı jenerik müziği olarak kullanınca daha önce “eyvah” parçası ile beklenen ilgiyi göremeyen gülhan’ı herkes merak etmeye başlamıştı.kısa bir süre sonra kendisinin bile şaşırdığı bir ilgiyle karşılaşan gülhan tamamen dünya soundu ve standartlarında müziklere imza atmayı hedefliyor ve çalışmalarına bu idealin ışığında devam ediyor.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük