Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. ece dorsay - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  ece dorsay

  1) ünlü sinema eleştirmeni atilla dorsay’ın kızı olan ece 03.01.1979 tarihinde İstanbul’da doğdu. özel notre dame de sion fransız lisesi’ni bitirdi ve halen boğaziçi üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bölümü’nde 3. sınıfta okumaktadır.
  sesini ilk defa mp3.com’a gönderdiği ve odasında kayıt yaptığı parçalar sayesinde duyurdu.bu sayede önce internet dünyasında elde ettiği ün -biraz da babası sayesinde- basının ilgisini çekti.bir haftasonu gazetesinde yaptığı söyleşiden sonra özellikle rock müzikle ilgilenenlerin merak ettiği bir kapalı kutu olmuştur. ardından avrupa’nın en ünlü müzik dergisi guitarist’in editörü şarkılarını derginin cd’sinde yayımlamış ve hakkındaki görüşlerini yazmıştır.
  akustik ve elektro gitar çalan, kendi bestelerini üreten ve şarkı sözleri yazan, birçok yarışma ve festival kapsamında sahne alan ece dorsay’ın üzerindeki sır perdesini ilk olarak universal müzik araladı.2000 yılında bu plak şirketiyle bir anlaşma yapan ece’nin ilk albümü kum saati adını taşımaktadır.
  14 yaşından beri müzikle özellikle alternatif rockla uğraşan ece’nin en çok etkilendiği isimler u2, placebo, the cure,rem, keziah jones, mfö, hakan kurşun, İlhan erşahin, kargo olmuştur.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük