Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. cosmo kizlari - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  cosmo kizlari

  1) maddi durumları oldukça iyi, her yaptığı hareketi cosmopolitan dergisinin makalelerine dayanarak değerlendirmek gereken, aslında kendine güvensizliğin had safhada olduğu kızlardır.bunların hülya, gülbence gibi türk dergilerine bakanlarından itina ile kaçılması gerekir.

  2) bunlar mesleki kariyerinin doruğunda,yalnız yaşayan,bakımlı,çekici olan,erkeğinin yatakta mutlu olması için 10 adım gibi absürd safaları okuyarak notlar alan,popüler kitap dışında bir şey okumayan,o mekan senin bu mekan benim takılan clubberlardır.


  3) bilinçsiz insanın eline hak etmediği olanakları verirsen, aha böyle ne yapacağını şaşırır, 28 yaşında çaresiz, mutsuz, tatminsiz kalıverir; kendini anketlere burçlara verir. terk edilmelerini kafasızlığında değil de fiziğinde arar, solaryumlara, estetiklere koşar. karadeniz'in yeşili, akdeniz'in, ege'nin mavisi dururken değişiklik diye uçaklara biner, trend neresi diyorsa oralara gider. ama mutlu olmaz asla. çünkü ne yaparsa yapsın, bir yerlerde asla onun gibi olamayacağı bir liv tylor, asla ulaşamayacağı bir brad pitt her daim mevcuttur.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük