Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. gurup vitamin - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  gurup vitamin

  1) emrah anul 1970 yılında ıstanbul'da doğdu. harbiye ılkokulu, nilüfer hatun ortaokulu ve taksim atatürk lisesi'ni bitirdikten sonra 1988 yılında gökhan semiz'le tanıştı ve vitamin grubu'nun temellerini attı. daha sonra ercan saatçi, ufuk yıldırım, sertaç demirtaş'tan oluşan bol vitamin albümünde yer aldı.
  1990-91'de en çok satan kaset vitamin kaseti müyap ödülünü aldı. 1991-92'de "cezmi" kaseti piyasaya çıktı. daha sonra "yandık desene" ve sırasıyla "üşüttük", "aşkın gözyaşları", "zeytinyağlı yaprak dolması", "deli dolu best of ", "1998 yılında prestij müzik'e geçildi ve "ıyi günler türkiye" kaseti çıkarıldı. 1994' altın kelebek en iyi grup, 1996'da en iyi reklam kristal ayı ödülü "takmayacaksın" parçası ile alındı. 1996 yedigün sponsorluğunda es organizasyon adı altında türkiye'de 20 beldede ilk tır konserleri verdi. 1995-96 yılında tükenmez kalemin senaryolaştırdığı filma-cass yapımcılığında losbekaros dizi çalışmalarında vitamin olarak yer aldı.

  kendinden ödün vermeyen grup vitamin gökhan semiz'in ani ayrılışından sonra iki kişi olarak yine türkiye'nin acı dolu sorunlarını mizah ve müzikle birleştirip aynı tarzda devam etti..

  selçuk aksoy 1971 yılında almanya'da doğdu. müzik hayatına lisede ud çalarak başladı. kalamış musiki cemiyeti ve üsküdar musiki cemiyeti'nde fasıl heyetlerinde çaldı. ılkokul, ortaokul ve liseyi türkiye'de okudu. 1998'de ı.t.ü türk musikisi devlet konservatuarı'na girdi. ondan önce mimar sinan tekstil bölümü'nü kazandı. ancak konservatuar ağır bastığından eğitimine orada devam etti. 1990'da . gökhan semiz ve emrah anul'la tanıştı.daha sonra ercan saatçi, ufuk yıldırım, sertaç demirtaş'tan oluşan bol vitamin kasetinde yer aldı.

  1990-91'de en çok satan kaset bol vitamin kaseti müyap ödülünü aldı. 1991-92'de cezmi kaseti piyasaya çıktı. daha sonra yandık desene ve sırasıyla üşüttük, aşkın gözyaşları, zeytinyağlı yaprak dolması, deli dolu best of, 1998 yılında da prestij müzik'e geçildi ve ıyi günler türkiye kaseti çıkarıldı. 1994'de altın kelebek en iyi grup, 1996'da en iyi reklam kristal ayı ödülü "takmayacaksın" parçası ile alındı. 1994'de 2071 türkiye müzikalinin müzikleri oyunculuğunda grup vitamin yer aldı. 1996 yedigün sponsorluğunda es organizasyon adı altında türkiye'de 20 beldede ilk tır konserleri verdi.1995'de uras kasetçilikten rüzgar adı altında ilk kaset çalışmasını yaptı. selçuk aksoy, 1995-96 yılında tükenmez kalemin senaryolaştırdığı filma-cas yapımcılığında losbekaros dizi çalışmasında vitamin olarak yer alındı.

  kendinden ödün vermeyen grup vitamin gökhan semiz'in ani ayrılışından sonra iki kişi olarak yine türkiye'nin acı dolu sorunlarını mizah ve müzikle birleştirip aynı tarzda devam etti.

  2) gurup
  grup
  grup vitamin

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük