Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. volkswagen - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  volkswagen

  1) alman otomobil markası.

  http://www.volkswagen.de

  2) almancada halkın arabası anlamına gelen marka, ilk modeli olan beetle hitler döneminde tasarlanmış ve nasyonel sosyalist iktidar tarafından "yerli malı halkın malı" kabilinden halka empoze edilmiştir. yıllarca da bir klasik olarak otomobil sanayi tarihinde yerini almıştır.
  beetle arkadan çekişli olup, hava soğutmalı ilk motora sahip araçtır.
  1960lara gelindiğinde firmayla özdeşleşmiş beetle modeli, isyancı, özgürlükçü, barışçı ve bağlantılı olarak da çevreci imajın bir parçası olmuştur. günümüzde halen kullanıcılarının oluşturduğu dernekler ve organizasyonlar mevcuttur.
  son on yılda beetle, new beetle yuvarlak ve modern hatlarla tasarlanmış ve sınırlı miktarda brezilya'da üretilerek dünyaya sunulmuştur.

  3) son vw1303 2001 yılında banttan geçmiştir.

  4) hitler abimizin emri ile üretilmeye başlanmıştır, ilk beetle, türkiye'de bilinen adıyla tosbağa hitler'in çizimine göre yapılmış, motorunu ise porsche abimiz üretmiştir. dolayısı ile tarihin en taşaklı araçlarından biridir.

  5) yillar once reklamlarinda kullandigi "surucu araniyor" sloganini son yillarda tekrar hortlatmis sirket. televizyon reklamlarinda kullandiklari muzikler cok basarilidir.

  6) 1303 yani tospaa modeli asla takla atmayan arabadır.. bu yüzden yarışmalar düzenlenmiştir ama hayır.. kimse bu modele takla attıramamıştır..

  7) volkswagen passat

  8) volkswagen golf

  9) volkswagen bora

  10) volkswagen transporter

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük