Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. yalin - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  yalin

  1) 30 mart 1980 ıstanbul doğumlu olan yalin, ilk olarak babasının akşamları ona çaldığı gitarın "gipsy kings" tınılarıyla başlayan müzik aşkı ile, şimdi güçlü adımlar atıyor ve tamamı kendisine ait şarkılardan oluşan "ellerıne sağlik" adlı albümüyle türkiye'de kendi söz ve bestelerini seslendiren en kuvvetli yorumculardan biri olmayı hedefliyor.
  yalin, ilk bestelerini, st. michel fransız lisesinde okuduğu yıllarda yurdaer doğulu müzik okulunda gitar dersleri alırken yapmaya başladı.
  halen eğitim gördüğü ıstanbul bilgi üniversitesi ekonomi bölümünü kazandığı dönemde ise beste çalışmalarını hızlandırdı ve albüm demoları hazırlamaya başladı.

  1,5 sene süren bir çalışmanın ardından kargo grubundan tanıdığımız selim öztürk'ün prodüktörlüğünde universal müzik türkiye ile kontrat yapan ve albüm hazırlıklarına başlayan yalin, tamamı yürekten kopup gelen, hesapsız ve samimi sözleri, büyülü melodileriyle 2004 yılının parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte…

  yalin'ın sesi ve yorumu dinleyen herkesin içine işliyor, üstelik her seferinde daha da derine..

  2) + "sesi ve yorumu dinleyen herkesin içine işliyor, üstelik her seferinde daha da derine" dense bile biraz zaman geçmesi ardından sıradanlaşacağı düşüncesindeyim.. burası türkiye komik bir ülke..

  3) sade anlamına da gelen sözcük.

  4) bir çok plak şirketinin kapısından dönmek zorunda bırakılmış ardından zalim parçasıyla birden çıkış yapıp arkasında "tüh be kaçırdık" nidaları bırakan, biran önce yeni bir parçasına video çekmezse bıkılıp söneceğini düşündüğüm kenan doğulu benzeri fakat ilk dinleyişte candan erçetin zannedilebilecek erkek vokal.

  5) ilk dinlediğimde nazan öncel yeni kaset mi çıkartmış ya diyerek servis ahalisi tarafından mağmaya gönderilmeme sebep olan şarkıları gayetlede iyi olan şarkıcı

  6) klipte sürekli sallanan adam. olmuş olmuş...

  7) piyasaya yeni sürüm popüler şarkıcıların silinip gidecek bir örneği daha. son derece kötü bir şarkıyla çıkış yaptı, şarkının sözleri müziğin içine çok zorlanarak yerleştirilmiş ve türk müzik dinleyici profili göz önüne alındığında revaçta olması şaşırtıcı değil. en azından bu dönemde biraz para kazanıp oyalanır.

  8) [bkz: boktan]

  9) cok ıyı bır alt yapısı olan ve gelecegınden emın oldugum bır sarkıcı

  10) an itibari ile m tv de türkiye pop listinde 1nci sıra şarkıcısı.. tebrikler yalın

  11) yalin yapildak

  12) zalim şarkısı kadar sonsuz ol parçasıda hoş olan sanatçı

  13) en kötü şarki listesinde bir numara olmasi gerekirken neden mtv world chart express te bir numara oldugunu anlayamadiim zalim 'i seslendiren we kesinlikle gelecegi olmayan kişi...

  14) sesi cok yalin, muziklerinin ritmi cok yalin olan ve sirf bu yuzden insanin bedenini bir şekilde dinlendirebilen kişi..umarim degişmeksizin bu şekilde devam eder de başka tur muziklerden igrendigimiz surece siginabilecegimiz bir ses olarak kalir bizler icin..

  15) zalim

  günaydın

  sonsuz ol

  16) kelimelerin hal eki almamış hali .

  17) zalim isimli şarkısından başka doğru düzgün şarkısının olmadığını düşündüğüm sanatçı.çok seveni var gibi görünüyor.çabuk parladı,bakalım sönüşü de çabuk olacak mı?

  18) yalin soyadidir bu arkadasin,asil adi hüseyindir.tabii bende hüseyin adli bir arkadasin "degisecek misin sölee" nidalarında duygulanacak bir kız tanımıyorum.bana uzak allaha yakin ol

  19) tek adam akilli sarkisi sonsuz ol ve gunaydin olan kisi olan kisi...
  piyasaya cikar cikmaz tikkylere kaybedilmistir. yazik oldu...

  20) tam bir maybaş kumsal gitarcısıdır kendisi.. bilmem kaç akor öğrenip çıkmıştır ortaya.. hayır madem biliyosun, eğitimini almışsın, göster bakalım nasıl çalınır gitar..
  kendisine akustik gitarıyla birlikte mutluluklar dileyerek, unutulacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum..

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük