Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. 2050 turkiye manzaralari - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  2050 turkiye manzaralari

  1) trafik kazalarında ölenler için ankara - istanbul ve ankara-antalya arasında yol kenarına yaptırılan mezarlıkların iki katlı olması için mecliste önerge verildi. kaçak kat çıkanların gözaltında kaybedileceği açıklandı. kazalarda ölen turistler için kaynaşlı mevkiinde dikilen anıtın açılış töreni sırasında freni patlayan kamyon anıta çarpti. kalabalıktan ölenler orta refüje defnedilirken, açılıs için gelmekte olan ulaştırma bakanının bindigi uçağa kamyon çarptı. şoför hatalı sollama yaptıgı için suçlu bulundu bakan için memleketinde dagıtılan helvadan zehirlenen 200 kisi hastaneler tarafından dolandırıldı.

  2) tofaş firması yeni geliştirdiği abs fren sistemli otomobilini 1.uluslararası sulukule otomobil fuarında sergiledi.

  3) turkiye avrupa birligi ab muzakerelerine başlamak için, tarih bekliyor.

  4) istanbulun kanalizasyonu patladi, yunanistan bok içinde yüzüyor. istanbuldaki herkes bir kere tükürse yunanistani sel götürürmüş birde işediklerini düşünsene..

  5) 140.yaş gününü kutlayan süleyman demirel siyasete döneceğinin sinyallerini verdi.

  6) istanbul yine sele teslim sevgili izleyiciler.belediye başkanı pestalozzi:dere yataklarını ıslah edeceğiz dedi.vatandaşta : at yalanı bilmem ne yapayım inananı dedi.

  7) istanbul'un nüfusu 40 milyon olur... insanlar her yere gecekondu yapar... deniz baykal değiştiğini iddia edip genel kongrede parti başkanlığına aday olur... ceviz kabuğunda hala demokrasi tartışılır...

  8) azınlıkların sorunları,İpek'in kepek sorunu,beşiktaş'ın galibiyet sorunu,kadir İnanır'ın erken boşalma sorunununda çözülmesiyle ülkemiz nihayet refah için.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük