Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. ben bir erkegim ve nefsime yenik dustum - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  ben bir erkegim ve nefsime yenik dustum

  1) tamer karadagli nin aldatma skandali ile alakali aciklama yaparken kullandigi talihsiz cumle..erkek olmasini sorgulayan yok ama nefse yenik duşmek ne demek bu duruma bir aciklik kazandirmasi gerekiyor..erkek olmakla nefse yenik duşmek arasindaki baglanti tam olarak nedir acaba? kadinlar nefsine baskin cikip asla aldatmiyorlar mi? yoksa erkek populasyonunun tum temsilcileri, sadece erkek olduklari icin nefslerine yenik duşmeye mi mahkumlar? ben de erkegim ve sevgilim benden cok uzakta..lakin ben nefsime yenik duşmedim..o halde ben erkekligimi mi sorgulamaliyim? hayir bi bok yedin tamam da neden erkekligi on plana atiyorsun ben onu anlamadim..kadinlar da aldattiklari zaman cikip "ben erkegim ve nefsime yenik duştum..ha?" şeklinde sacmalasinlar o zaman..kabul onlarin bu şekilde konuşmalari tamer karadagli nin soyledikleri yaninda bir nebze daha sacma kalir fakat anlaşilan o ki sadece erkek aldatiyor ve sebebi ise nefsine yenik duşmek..bu cumleden kadinlarin aldatmadiklari şeklinde bir yargiya kapilabiliriz ki bu buyuk hata olur..şoylesi sanki daha mantikli.."kardeşim ben erkegim ve o yuzden de salagim..ne bileyim yakalanacagimi..bu işi kadinlar da yapiyor ama onlar yakalanmiyor..mallik ben de.."bu şekilde bir aciklama yapsaydi sanki daha kabul gorurdu..kim bilir.

  2) nefsine bir canli muamelesi yapan insan duşuncesi.."dun akşam nefsimle gureş tuttuk o kazandi..o yuzden karimi aldattim..ama bakin nasil delikanliyim ben..gittim hemen beni kameraya alip şantaj yapanlari polise şikayet ettim..kim cesaret edebilirdi buna..kimseye boyun egmedim.." turu bir aciklama yaparak kendisini haklilardan hakli, ululardan ulu ilan etmesine ramak kalan sevgili tiyatro sanatcimiz tamer karadagli beyefendi, bu sozleri ile tum erkekleri nefslerine yenik duşen insanlar olarak betimlemiştir ne yazik ki..fakat bu kotu durumdan da bir cikar saglamayi akil etmiş, kendisinin şantajcilara boyun egmedigini ve bu yuzden de gunah kecisi ilan edilmek yerine kutsal bir insan muamelesi gormesi gerektigini acik olarak ifade etmese bile anlayan bunyelere ima etmiştir..ve izleyenlerin psikolojilerini etkilemek amaci ile "peki polise ihbar etmiş olmam sucumu hafifletir mi? asla..!!" şeklinde aciklamasina devam etmiş ve insanlarimizin duygusalligindan ve safligindan faydalanarak neredeyse bir halk kahramani şeklinde anilmasini saglayabilmiştir..oyle ki canimiz cigerimiz medyamiz dun skandal adam olarak nitelendirdigi tamer karadagli kişisini, bugun "şantaja boyun egmeyen delikanli adam" kategorisine sokmuştur..tum bu polemikler icerisinde unutturulmaya calişan konunun ozudur..bu kişi eşinden başka bir kadinla cinsel ilişkiye girmiş ve bu goruntuler kameraya kaydedilerek saptanmiştir..konunun ozu haricinde hemen her şey irdelenmektedir artik..şukur ki hala gozleri acik olan bir grup insan olayin başini hatirlamaktadir..medyatik yahut degil, bir erkek karisini bir başka kadinla aldatmiştir..tum bu konuşmalarin ardinda yatan igrenc gercek budur..ve bu gercek "ben bir erkegim ve nefsime yenik duştum" gibi sacma sapan bir cumle ile ortbas edilemez ve hakli cikilamaz..budur!


  3) gidecek yerim mi var

  4) aldatmayacaksın arkadaş

  5) tamer karadagli insanının ınının.. şiir okur gibi,hafif icini cekerek,basını önüne egerek söyledigi sözlerin en vurucu bölümü.bir an haklı adam ya,tecavüz etmisler adama besbelli..diyesiniz bile gelebilir.

  6) tamer karadagli nin gazozuna ilac koyarak fuhus tuzagina dusuren kim


  7) olan biten ve konuşulanlardan, her ne kadar kendi iradesiyle hataya düştüğü anlaşılsa da, adam bi 'halt etmiş' ve sonra da 'tevbei istiğfar' etmiş ve yeniden 'imana gelmiş'. bunu yaparken de, bana göre, toplumsal bir sorumluluk bilinci ile hareket edip örnek teşkil edecek bir cesaretle şöhretini ve yuvasını riske ederek şantajcıların adalet önünde hesap vermelerini sağlamıştır. kimse mükemmel değildir, herkes hata yapabilir hatasiz kul olmaz. bütün bu söylediklerim yanlış olsa bile, kişilerin, hele de pişman olmuş veya olduğunu beyan etmiş ise, ayıplarının üzerine gidip kafasına kafasına çivi gibi çivi gibi çakmak doğru mudur?
  toplumumuzdaki kantarın topuzunu kaçıran değil cemi cemaatını dağıtan ataerkil yapı ile aile içi ilişki ve iletişim çarpıklık ve bozuklukları hemen hepimizce bilinen konular... karadagli'nin gündemi işgal etmesi salt eşini 'aldatma'sından dolayı değildir. burada gözden kaçan ve gittikçe palazlanan önemli yeni bir oluşum var: birşey üreterek para kazanıp geçinmeyi bir kenara bırakın, başkalarının emekleriyle, alın teriyle kazandığı parayı söğüşleyip hortumlamak için bilerek ve isteyerek ve kasten ve taammüden ve planlayarak ve bir takım düzenekler kurarak ve kafa yorarak ve emek harcayarak ve kafa kafaya verip fikir ve eylem birliği yaparak geçimlerini sağlayacak kadar değil oralarına buralarına sürecek kadar büyük servetlere konmayı düşünen insancıklar asalak parazit tufeyli var artık toplumumuzda... üzerinde düşünülüp irdelenmesi gereken konu budur bence.

  8) adam olsaydin da dusmeseydin

  9) bizde erkeğiz ama hiç bir yerde porno kasetlerimiz yok ulan ya varsa yok abi be nerde var

  10) geçmiş olsun tamer iyi keklemişler

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük