Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. java - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  java

  1) platformdan bağımsız programlar yazılabilen, sun microsystems yazılım firması tarafından geliştirilen, c++ bilenlerin yazmaya doyamayacakları mükemmel bir programlama dili.

  2) örnek bir java uygulması için http://www.turquaz.com/

  3) bir kahve türü

  4) ozellikle ag ve internet uygulamalari icin gelistirilmis bir programlama dili..

  5) 25 mayis 1995 tarihinde sun microsystems tarafinda duyurumu yapilan,ozellikle ag ve internet uygulamalari icin geliştirilmiş bir programlama dili.bu platform bagimsizdir ve her bilgisayarda,ag uzerindeki her yerde calişir.web gozaticilari (browser) java kodlarini caliştirmak icin,kendi iclerinde bir "java virtual machine" icerirler.
  oncelikle java programlama dili c++ gibi nesneye dayali (object oriented) bir dildir.bu sayede nesneye dayali analiz ve tasarim calişmalari sonucunda oluşturulacak olan sistemin gercekleştirilmesi (implementation) icin oldukca uygun bir dil olarak karşimiza cikmaktadir.ayni zamanda java oldukca guvenli ve saglam bir ortami da yazilim geliştiricilere sunmaktadir.


  6) sun microsystem tarafından 1995 yılında geliştirilen www sayfalarına nesne temelli programlama yeteneğinin eklenmesini sağlayan programlama dili. java, özel donanım konfigürasyonu gerektirmeksizin bütün işletim sistemlerinde çalışabilir.

  7) http://irc.koc.net adresinden incelenebilecek, yazilim. [ebkz]56332[/ebkz]

  8) iki tekerlekli motorlu taşit, markasi.

  9) java client

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük