Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. ali yasak - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  ali yasak

  1) drej ali olarak tanınıyor. abdullah çatlı ile 1979'dan beri tanışıyor. adamları 1988'de milliyet gazetesi'ni bastı. 1989'da İnci baba'yı vurdu. 5 haziran 1997'de gazeteci mahmut övür'e yapılan saldırıyı azmettirdiği ileri sürüldü.

  şanlıurfa cumhuriyet başsavcılığı'na talimatla ifade verdi ve hakkında gıyabi tutuklama kararı kaldırıldı. 1 ekim 1997'de şişli'de bir pavyonda yakalandı.

  mahmut şahin'in kızı fatmagül şahin'i ölümle tehdit etmek suçundan çıkarıldığı üsküdar cumhuriyet savcılığı tarafından delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

  korkut eken, İstanbul dgm savcılığı'nda 24 şubat 1997'de verdiği ifadede mİt'te görevli olduğu 1987 - 88 tarihlerinde çatlı ve aliye yasak ile tanıştığını ve bu kişilerle mİt'in yurtdışında pkk'ya yönelik bazı istihbari faaliyetlerinde birlikte çalıştıklarını söyledi.

  drej ali, susurluk skandalının baş aktörlerini bir araya getiren kızkardeşinin düğünüyle de gündeme geldi.

  adı buffalo'yakaçakçılığının elebaşıolarak karıştı
  et kaçakçılığı ile ilgili başlatılan buffalo operasyonu'na yasak'ın adı da karıştı. et bilinen İsak romano'nun yaralanması olayında azmettirici olduğu öne sürülen yasak, burnundan ameliyat olmak için yattığı florance nightengale hastanesi'ndeki odasında gözaltına alındı. sorgulanmak için ankara'ya götürülen yasak, daha sonra serbest bırakıldı.

  ankara dgm cumhuriyet başsavcılığı'nca yürütülen "buffalo operasyonu" sonucunda hazırlanan 128 sayfalık iddianamede, çıkar amaçlı suç örgütünün elebaşı olduğu bildirilen İsak romano ile "drej ali" lakaplı ali yasak ve bucak aşiretinden mehmet bucak'ın, 12'şer yıldan 28'er yıla kadar ağır hapis cezasına mahkum edilmeleri istendi.

  İddianamede, ali yasak'ın kurulan örgüt içindeki anlaşmazlık sırasında gözdağı vermek amacıyla İsak romano'yu ayağından vurdurma ve sanıklardan ömer faruk kamaç'ın bürosunu bombalattırma eylemleri sırasında da silah ve patlayıcı madde kullandığının, iddialar arasında yer aldığı belirtildi. 2. Gündelik Sözlük

Sözlük