Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. mutluluk - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  mutluluk

  1) hazzin kutlesel varliginin ayni anda bunyede gosterdigi muhtesem etki..

  2) spoiled in kutsal varliginin her saniye ruhumda gosterdigi muhtesem reaksiyon.

  3) resmini çizsen çizilmez çarpsan çarpılmaz bölsen bölünmez çıkarsan hiç olmaz çoğu zaman halı altına süpürülmüş tozların görmezden gelindiği kısa süreli anlardır uzun sürmediği için üstatlar çizememiştir bunu, gelmesiyle gitmesi bir olur genelde.

  4) insanların hep bir genel mutluluk hali vardır ama bu gerçek möutluluk değildir tabii,o yüzden de bir insan iki gün üstüste mutluluk hissini hissedemediği için bir türlü hiçbir insan tarafından tanımlanamamıştır mutluluk.

  5) genellikle insanların kendilerine en yüksek amac olarak koydukları değer. bilinci dolduran tam bir doygunluk durumu. ıstek ve eğilimlerin tam bir uyumu ve doygunluğu. değerli şeylerin bolluğu içinde alınan nesnel durum.

  6) herkesin kendine gore koymus oldugu hedefe ulastigi andaki doyumun verdigi histir. doyumun derecesine gore cogalip azalir.

  7) ne zaman nerde sizi yakalayacagi belli olmayan ve kimi zaman gozyaşlarinizin sagnaga donuşmesine sebep olan mukemmel duygu yogunlugu..

  8) bu rolu bir yerden hatirliyorum. zira bir kac kez oynamistim...

  9) uzun zamandır iyi bi sinema filmi seyredemenin yok ettiği duygum benim..

  10) mutluluk aşktır:
  aşk:
  göz kıpırtısı,

  dudak şapırtısı,

  karyola gıcırtısı,

  çocuk zırıltısıdır!

  11) kompozisyon sınavlarında insanların karşısına çıkabilecek en korkunç ve iğrenç konu.insan bununla ilgili ne yazabilir ki?

  12) guzel bir zulfu livaneli kitabi

  13) huzur

  14) mutluluk sanatı

  15) an agreeable sensation arising from contemplating the misery of another.(bir başka insanın çaresizlik ve mutsuzluğunu düşünerek elde edilen hoş duygu...)  16) uyum

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük