Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. stevie ray vaughan - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  stevie ray vaughan

  1) blues'cu oldugu kadar rock'cidir. eric clapton onun icin" en iyi blues gitaristi" demistir. blues'u siradanliktan kurtaran adam olarakta bilinir. hayati boyunca bir suru konser vermiştir. bu konserlerinin cogunu double trouble olarak bilinen tommy shannon ve chris layton ile gercekleştirmiştir. gunumuzde bir suru software ve alet kullanilarak studyolarda yapilan efektleri o bir tremolo pedali ve marshall anfi ile yapmistir. konserlerine gitari ve anfisi ile gidip binlerce insana hayatlarinin belkide en guzel muzik ziyafetini vermiştir.
  texas dogumludur. 0.13 tel ve marshall anfisi ile king tone olarak adlandirilan degişik bir ton ile calar.
  texas'ta tanri gibi gorulur. hatta kocaman birde heykeli vardir austin'de. 1990'da bir suru unlu blues sanatcisinin birlikte coverladigi canli sweet home chicago parcasindan sonra helikopter ile başka bir konsere giderken helikopter'in bir tepeye carpmasi sonucu ölmüştür. ayrica bu helikopter aslinda eric clapton'u taşiyacak helikopterdir ancak srv "ben erken gidecegim o gelecek olan helikoptere biner" diyerekten binmiştir bu helikoptere(tabii ikisininde ayni helikopterde olma ihtimali cok daha korkutucudur).
  yavas delta blues'dan tutun rock parcalarina kadar inanilmaz performans sergilemistir. mtv unplugged'da 12 telli akustik gitar ile caldigi rude mood ve pride and joy ile tanir bircok insan. stratocaster'in tanrisi hendrix ise peygamberi de srv ve onun baş muridi clapton'dir bana kalirsa.
  ozellikle double trouble ile birlikte pub'larda caldigi kayitlari bulun ve dinleyin. mükemmel bir şaheser ile karşilaşacağınızdan şüpheniz olmasin... deli manyak bişii. hatta manyak deli de diyebilirim.

  2) erken ölen üstadlardan biridir..
  jimi hendrix
  kurt cobain

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük