Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. sevki yilmaz - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  sevki yilmaz

  1) ortaya cikan kasetlerinden sonra "kompleee bunlar kompleee" diye kicini yirtan kisi komplo teorisi

  2) bir tur ilkel yasam formu. ama buna ragmen agiz kismindan ses cikarabiliyor ve ayni anda tukuruk salgilayabiliyor.

  3) "...laiklieeaak.. demokratizm.. kemalizm.. ve bütün ... şeytaniieeaa... düşünceleriii .. hıehh... boykot edereeeaak!.."

  hala kulaklarda çınlıyor bu kelimeleri. şimdilerde pişman olmuş. ama şemsiye bu. enteresan icattır. açılmıyor da namussuz öyle bir hadise..

  4) "hakkınızda çıkan haberler hakkında neler düşünüyorsunuz?"diye soran bir muhabire "televole izler gibi izliyorum." cevabını vererek yaran adam.

  5) "ya ıran müslümanları gibi ayağa kalkacağız, bu rejim ayaklarımızın altında kalacak, ya da bir müslüman partiyi destekleyeceğiz, onu iktidara getireceksiniz, işi yumuşağından halledeceğiz. laik nerede oturuyor, çankaya’da, neden çankaya da ezankaya değil? çankaya, ezankaya olana kadar mücadelemiz devam edecek."

  buyurmustur...

  6) "diyanet işleri başkanlığı" için,"cinayet işleri başkanlığı" yakıştırmasını yapmış olan,önüne gelene şeytan benzetmesi yapan şahsiyet.

  yeşil tesbihli şeytan

  7) bir basın toplantısında kendisine "futbola neden düşmansınız?"diye soran gazeteciye, "ne düşmanı yaaav,ben şimdi fener'in maçından geliyorum.koyu fenerliyimdir ben be." diye pöyküren abuzittin.

  8) 28 mart seçimleri sonrası gaziantep'i akp nin alması üzerine ebedi düşmanı celal doğan hakkındaki eleştirilerini sabırsızlıkla beklediğim ancak medyamızın ıska geçtiği şahsiyet.oysa mükemmel bir enstantane olabilirdi.muhtemelen çengel sakalını sıvazlayarak "hhehhhehhh ben söylemiştim ihhhehheh" gibilerinden ezici cümleleriyle sözlüğü şenlendirirdi...

  9) çankaya dan ezankaya'ya ulaştığı yolda izlediği güzergah planını çıkarmakta oldukça zorlandığım şahıs. ben nasıl akıl edemedim çan-ezan durumunu. uyguladığı yöntem berbat espriler kategorisine girmektedir.

  10) ''madem medeniyetten söz ediyorsunnn bbeeee.pezevennnkkk adaammmm senn gitte karını sat o kerhaneyee'' diyen adam

  11) celal dogan'a hitaben soyledigi madem esitlikten yanasin pezevenk adam karini gonder de esitlik saglansin sozuyle aklimizda kalan sahsiyet.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük