Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. yahoo - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  yahoo

  1) en bilindik arama motorlarından biri..zirvedeki yerine google a kaptırmış durumda..

  2) yahoo messenger

  3) yahoo halen servis verdiği ücretsiz e-posta adresleri için bellek kapasitesini 100 mb’ye çıkardı.

  ntv-msnbc ve ajanslar

  15 haziran 2004 — dünyanın en çok kullanılan internet portallarından yahoo, müşterilerini google’ın çıkaracağını açıkladığı 1 gb’lik e-posta servisine kaptırmak istemiyor. halen yahoo’nun ücretsiz e-posta servisleri 4 mb’lik bellek kapasitesi sağlıyorlardı.

  yahoo eski kullanıcılarını siteye geri çekmek için, bir süre kullanılmadığı için “inactive” hale gelen e-posta adreslerini geri alabilmeleri olanağı sunuyor. yahoo e-posta adresine 4 ay girilmemesi durumunda adres güncelliğini yitiriyordu. kullanılmayan bu adreslerin sahipleri tarafından geri istenmesi bekleniyor. yahoo’nun tahminlerine göre, geri istenecek adres sayısı on milyonları bulacak.

  e-posta kapasiteleri bundan önce yüzde yüze yakın olan kullanıcılar, yeni sistemde bellek grafiğinde yüzde 4 rakamını görecekler. bellek kapasitesini artıran yahoo ayrıca site tasarımını da yeniledi.

  39.8 mılyon kullanici


  yahoo internetin en çok kullanılan internet portalı olma özelliğini koruyor. ınternet araştırma şirketi nielsen net/ratings’in tahminlerine göre, yahoo’nun halen aktif 39.8 milyon e-posta kullanıcısı bulunuyor. kullanıcılarına 2 mb bellek kapasitesi veren hotmail’in ise 34.6 milyon kullanıcısı var.

  4) 96'da iki üniversite öğrencisinin amatör çapta yaptığı portal denemesi, bugün internet'in en büyük portallarından biri

  5) oleyyyyy

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük