Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. angelina jolie - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  angelina jolie

  1) 4 haziran 1975 los angeles de dogdu.angelina jolie voight dur. soyadı olarak bilinen jolie aslında ikinci ismi dir.1995'ten 99'a kadar ıngiliz aktör johnny lee miller ile evli kaldı daha sonra boşandı. mayıs 2000'de billy bob thornton ile evlendi. 18 temmuz 2002'de boşanma davası açtılar.new york üniversitesinde sinema eğitimi aldı.
  1982 yılında hal ashby nin yönettiği looking to get out adlı komedi filminde ilk rolünü oynadı.
  henüz 25 yaşında olmasına rağmen, ikisi tv dizisi ile olmak üzere üç tane altın küre kazanmış durumda. girl interrupted ile yardımcı kadın oyuncu dalında oscar aldı.
  vücudunda birçok dövme var. bunlar japonca'da ölüm anlamına gelen bir işaret, iki kızılderili sembolü ve büyük bir siyah haç.
  bir süre profesyonel modellik yapan angelina jolie, aynı zamanda meat loaf ve lenny kravitz gibi isimlerin video kliplerinde oynadı.
  babası john voight 1978'de vietnam savaşından sakat dönen bir askeri oynadığı coming home filmi ile en iyi erkek oyuncu oscar'ını kazanmıştı.

  2) filmografi

  sharkslayer (2004)
  tomb raider 2 (2003)
  beyond borders (2002)
  life or something like it (2002)
  original sin (2001)
  tomb raider (2001)
  gone in sixty seconds (2000)
  girl, interrupted (1999)
  bone collector, the (1999)
  pushing tin (1999)
  playing by heart (1998)
  hell's kitchen (1998)
  playing god (1997)
  mojave moon (1996)
  love is all there is (1996)
  foxfire (1996)
  without evidence (1995)
  hackers (1995)
  cyborg 2 (1993)
  lookin' to get out (1982)

  kaynak:sinemafanatik.com

  3) bug
  bilinen bir gerçek vardırki allah kadınlara bir yerden verirken öbüründen alır, misal güzel göğüsleri olan kadının kalçaları kötüdür, yüzü güzel olanın ya göğüsleri ya kalçaları kötüdür, kalçası güzel olanın sarkık göğüsleri olur..amma velakin angelina jolie isimli yaratıkta hem büyük ve taş gibi göğüsler, güzl bir kalça ve haddinden fazla güzellik ve sexilikte bir yüz vardır....olmuyor!...isyan edesi, dinden imandan çıkası geliyor insanın!...

  4) bayan dudak

  guzel bayan dudak

  guzel bayan guzel dudak

  guzel bayan guzel dudak guzel

  dehset guzel.
  5) oynamak ne uydurmaktır ne de yalan söylemektir. oynamak daha ziyade karaktere yakın olan tarafınızı bulmak ve diğer tarafları unutmaktır. ve sanırım benim bir yanım sürekli olarak, tamamıyla dürüst olmanın neresinin yanlış olduğunu merak ediyor, diyerek oyunculuğa nasıl baktığını anlatan angelina jolie, " girl, interrupted " adlı filmdeki performansı ile en İyi yardımcı kadın oyuncu dalında oscar ödülünün sahibi oldu.

  kendisiyle yapılan bir röportajda sorulan bir soru üzerine " terapi mi ? buna ihtiyacım yok. seçtiğim roller zaten bir anlamda benim terapim oluyor. " diyerek sinema ile kişiliği arasındaki bağı açıklayan jolie, başarısının nedenini de buna bağlıyor.

  16 yaşına geldiğinde ilk olarak modellik yapmaya başlayan ve bu sırada meatloaf, the lemonheads, lenny kravitz ve rolling stones gibi müzisyenlerin kliplerinde görünen genç yıldız, daha sonra new york üniversitesine kaydını yaptırdı. okul yıllarında los angeles'taki the met theatre group adlı tiyatro grubuna katılan jolie, burada ed harris ve holly hunter gibi yıldız oyuncularla çalışma fırsatı buldu.

  " bir şeyleri ifade etmeyi seviyordum... her fırsatta birilerine bir şeyleri anlatmaya çalışmak istiyordum ve hala istiyorum...değişik duyguları keşfetmek, insanları dinlemek ve değişik şeyler hissetmek beni mutlu ediyor.İşte bence böyle bir insan oyuncudur" diyerek oyunculuğa neden yöneldiğini açıklayan angeline jolie, ilk filmi " cyborg ii: glass shadows " de ( 1993 ) bir insan-robotu canlandırdı.

  1995 yılında rol aldığı ikinci filmi " hacker " ile sinemada istediğini bulamayan genç oyuncu, bir süre yalnızca tiyatro ile ilgilendi. bu sırada zamanın özgür ruhlu İngiliz aktörlerinden jonny lee miller ile evlenen jolie, 1999 yılında olaylı bir şekilde kocasından ayrıldı.

  1996 yılı yapımı " foxfire " ile sinemada ikinci kez şansını deneyen angelina jolie, aynı yıl içerisinde oynadığı " love is all there is " ile dikkatleri üzerinde topladı. david duchovny ile başrolünü paylaştığı " playing god " da bir gangesterin metresini canlandırarak iddialı olduğunu gösteren jolie, eleştirmenlerden iyi not alsa da izleyicilerin gözüne giremedi.

  1997, yeni bir başlangıç yapma fırsatını kollayan genç yıldızın yılı olacaktır. tv dizisi " george wallace "taki performansı ile en İyi yardımcı kadın oyuncu dalında altın küre ve emmy ödülü adaylığını kazanan jolie, ertesi yıl bir hbo yapımı olan " gia " adlı filmde aids hastası bir modeli canlandırdı. oldukça cesur, vahşi, ama tamamıyla kontrollü bir oyunculuk portresi çıkaran aktris, bu rolüyle en İyi kadın oyuncu dalında altın küre'nin sahibi olurken, emmy ödülüne aday olmayı da unutmadı.

  1999 yılında billy bob thornton ile birlikte oynadığı " pushing tin " filmiyle çıkışını sürdüren jolie, aynı yıl içerisinde denzel washington'un da yer aldığı " the bone collector " adlı filmde rol aldı.

  hem duygusal ve hem de fiziksel anlamda sınır tanımayan genç yıldız, " girl, interrupted "da winona ryder ve whoopi goldberg ile karşımıza geldi. altın kürenin yanı sıra en İyi yardımcı kadın oyuncu dalında da ödülleri toplayan angelina jolie, 2000 yılında nicolas cage ile birlikte " 60 saniye "de ( gone in 60 seconds ) rol aldı

  2001 yılında da başarılı yapımlarla hayranlarının karşısına çıkmaya devam eden aktris, antonio banderas ile birlikte rol aldığı " original sin " filminin ardından, sanal dünyanın efsanevi kahramanı lara croft'u canlandırdığı " lara croft: tomb raider " filmi için kamera karşısına geçti.

  jolie 2002 yılında ise hayatın hakkını ver de güzel bir muhabiri canlandırdı.


 2. Gündelik Sözlük

Sözlük