Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. lutfen cimlere basmayiniz - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  lutfen cimlere basmayiniz

  1) guzide ulkemin guzide uyari isaretlerinden biri..lutfen cimlere basmayiniz..anlasilamayan sudur ki; ben neden cimlere basayim?dumduz yolumda giderken o turde bir yazi ile neden ben cimlere basmak uzere tahrik edilirim?hangi insan evladi durduk yerde "aha buraya kadar gelmisim, cim de gormusum, basmadan gidersem puştum" die dusunur de hebele hobele diyerek cimlere ziplar?bu yaziyi yazanlar bilmezlermidir ki yasaklar herzaman cekicidir..siz yasak koyarak zaten aklimizda bile olmayan biseyi aklimiza getiriyorsunuz..sonrasi cimlerde tepinen bir suru insan..

  2) yuzme bilmeyen giremez

  3) birde bu tabelanın konulduğu yerlerde genellikle çim falamda olmaz. kurak toprak üzerine iliştirilmiş tabeladan ibarettir ve boyunlarıda gelen geçen çocuğun salladığı tekmeler ile eğiktir..

  4) basamakta durmayın otomatik kapı carpar

  5) bakanın açıklamalarına göre yakında lütfen çimlere basınız olacak olan levha ve işin ilginci ülkemde insanlar bu seferde çimlere basmamak için çaba sarfederler.

  6) "-lutfen cimlere basmayiniz- levhasina uyunuz" levhasi olmadan tabiiki bir ise yaramaz. herkes onun icin basmaktadir.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük