Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. demet - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  demet

  1) baglanarak olusturulmus, deste baglam.
  ayrica bi kiz ismi.

  2) güzel sanatlar mezunu anne ve mühendis bir babanın çocuklarından olan demet'in anne tarafı İzmir'de baba tarafı ankara'da yaşıyor.
  05.12.1966 yılında erzurum'da dünyaya geldi. İlk - orta - lise öğrenimini ankara'da yaptı. yüksek öğrenimini bilkent üniversitesi güzel sanatlar fakültesi grafik bölümüyle sürdürdü, daha sonra aynı üniversitenin müzik ve sahne sanatı şan bölümünde burs kazanınca öğrenimine şan bölümünde devam etti.
  1988 yılında İstanbul teknik üniversitesi devlet konservatuarı şan bölümünden mezuniyetiyle müzik eğitimini tamamladı.
  1989 yılında demet, kayahan'la tanıştı ve ''ve melankoli'' ile müzikteki ilk sınavını vererek profesyonel müzik hayatına adım attı. dörtbuçuk yıl kayahan'ın vokalistliğini yaparak sahne hayatına başladı.
  1993 yılında ise show tv.'nin düzenlediği şarkı yarışmasında üçüncülük derecesini kazandı.
  1994 yılında ise İlk albümü '' kinali bebek '' i uzay heparı - şehrazat podüktörlüğünde yaptı ve sony müzik yapım şirketiyle dinleyicilerine sundu. böylece albüm hayatınada başarılı adımını attı.
  1996 yılında ikinci albümü ''şİkayetİm var'' ı kayahan prodüktörlüğünde gerçekleştirdi.
  1998 yılında 3. albümü '' simsicak'' ı yannis doulanis prodüktörlüğünde yaptı. bu arada nedim saban yönetmenliğinde zeki müren için ''bİr demet yasemen '' adlı müzikalde belgin doruk'u oynadı.
  1998 yılının devamında ticaret hayatına atıldı '' etİ's '' adı altında güzellik merkezini açtı ve şubeleriyle genişletti.
  2000 yılında ise '' nİlgün '' adlı 16 bölümlük yağmur ajans için bir dizi çekimi gerçekleştirdi. ayrıca bir çok reklam müzik ve filimlerinde çalışmaları olmuştur.bunlardan örneğin asansör , ağır roman vs. demet sağıroğlu altın kelebek olmak üzere bir çok ödül aldı.
  sanatçı, yorumculuğunun yanı sıra hit olan beste ve sözlere imzasını attı.
  sony müzikle kaset sözleşmesini bitiren demet , marşandiz internatıonal müzik yapımla anlaştı.
  2,5 yıl aradan sonra 2000 yılına çok başarılı olan 4. albümü '' demet '' le nokta koyarken 2001'e hızlı giriş yaptı. demet dördüncü albümünü müzik dünyasında başarılı ve tecrübeli olan üç prodüktörle gerçekleştirdi. koral sarıtaş - tanju arıkan - nino varon bu albümündede kendi besteleri bulunuyor.
  marşandiz internatıonalle demet bu albümünde dünyaya açılıyor.
  İlk klibini çektiği ''papatya fallari'' adlı parçasını fransa - atoll musıc. ve
  büyük ihtimalle ikinci klibi olacak '' savruldum '' adlı slov parçasını ise İspanya -clave adlı firmalarca beğenilerek anlaşmaları imzalandı.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük