Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. insan postuna burunmus kopek - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  insan postuna burunmus kopek

  1) ingvar ambrjornsen den beyaz zenciler den sonra en dikkat çekici romanlardan biri.
  ayrıntı yay.

  "köpek efendi istemezdi, efendi köpeğin dünyasını yıkmasaydı eğer." sadakatın zorunluluktan ortaya çıktığını, zorunlu sadakatte sevgiye yer olamayacağını söylüyor yazar. "zihnin" sorumluğunu sorunlulukların en ağırı olarak tanımlar. "köpeksi" bir insanı anlatmaktadır yazar. ahlak ve değer ölçülerinin silindiği, ölüm ve boşluğun hüküm sürdüğü kentlerde "ilik" peşinde koşan tarihsiz ve yalnız biri olarak. ne tek başına ne de başkalarıyla "sevgi" ya da başka bir şey yaratmayı başarabilmiştir.insanları kullanarak, aşağılayarak, kişiliklerini parçalayarak onlardaki "sahicilik" kalıntılarından beslenir.

  yüreğinde gardiyan yaşar...

  kadınları avlar, dünyalarını talan eder, ıssızlaştırır...(kitaptan)


  romandaki mezbahane sahneleri uzun bi süre akıldan çıkmayacak biçimde tasvirlenmiştir. o kadar yabancılaşırsınız ki sizi öğürtecek gerçeklere iğrenilesi si o lmuşsunuzdur.

  2) hayatin her evresinde karşilaşabileceginiz yaratiklardir bunlar..aslinda kopek benzetmesi hatalidir...kopekler son derece sadik ve dost hayvanlardir..cakal benzetmesi daha uygun olacaktir bu cumlenin icerisinde..bilinir ki cakal denilen hayvanlar suru halinde dolaşip yaşlanmiş ve hasta olan zavalli hayvanlari parcalarlar ve yerler..kendilerinden guclusunu gorduler mi kuyruklarini bacaklarinin arkasina sikiştirarak ve uluyarak hemen kacarlar..kesinlikle cakal benzetmesi daha uygundur..kopeklere haksizlik yapmanin geregi yok.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük