Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. van valisine suikast girisimi - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  van valisine suikast girisimi

  1) bugun van valisinin konvoyu hareket halindeyken uzaktan kumada yolu ile patlatilan bombalar 5 kişinin olumune ve 24 kişinin yaralanmasina sebep olmuştur..bombalar iki ayri aracin icerisine yerleştirilmiş ve konvoy gecerken patlatilmiştir..van valisi olaydan yara almadan kurtulmuştur..kimi duşunme yetisine sahip olmayan beyinsiz insanciklarin yapmiş olduklari bu eylem, hic alakasiz kişilerin olumu ile son bulmuş ve tarihe yeniden lanetlenecek bir teror eylemi olarak gecmiştir..bize de bu tur eylemleri planlayan ve gercekleştiren pislikler icin soylenmesi gereken tek bir cumle kalmiştir..allah hepinizin belasini versin...

  2) ntv'den...

  sabah saat 09.15 sıralarında ordu caddesi üzerindeki mavi plaza’nın önünde, vali hikmet tan’ın makamı aracı geçtiği sırada bomba yüklü olduğu bildirilen bir otomobil infilak etti. patlamada, vali hikmet tan’ın makam aracı hasar görürken, vali tan, yara almadan kurtuldu.

  patlamanın meydana geldiği aracın altından geçen bir su borusunun da patlaması sonucu bölge su altında kaldı.


  3 kİşİ öldü
  bombalı saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken 2’si ağır 13 kişi de yaralandı. ölenlerin m. hanifi yıldız, veli coşkun ve hüseyin güleçen olduğu belirlendi.
  olayda çok sayıda kişi yaralanırken çevredeki binalarda da geniş çaplı maddi hasar meydana geldi.
  olay yerine gelen emniyet ve jandarma komutanlığı bomba imha uzmanları, patlamanın olduğu bölgede iki şüpheli paket buldu. bu paketlerde yapılan araştırmada herhangi birşey bulunamadı.
  bölgede geniş çaplı arama ve kontroller devam ediyor.

  van valisi'nin makam aracı saldırıda hasar gördü.


  otomobİl belİrlendİ
  bu arada, bombanın 65 ea 276 plakalı lada samarra marka bir otomobile yerleştirildiği belirlendi. otomobilin zülküf çoban adına kayıtlı olduğu anlaşıldı.  3) hikmet tan

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük