Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. egon schiele - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  egon schiele

  1) avusturyalı art nouveau ressamlarından biridir, otoportreleri ve diğer tüm yapıtlarında çarpık bedenler dehşete düşürücüdür. zamanında bu grubun diğer üyeleri gibi pornoğrafik bulunmuştur. 28 yaşında hayata veda etmiştir, bizede çizdiği resimlerdeki deliliğin izlerini takip etmek düşmüştür. seated couple da kendi ve karısını konu etmiştir neredeyse kanlar içinde tasvir ettiği kendi görüntüsü ve arkasından ona sarılan kadının çaresizliği resme daha fazla bakmama isteği uyandırırken gözlerinizi de alamamanıza neden olur.

  2) egon schiele dünyanın gelmiş geçmiş en büyük desen-resim ustalarından biri sayılıyor sadece 28 yaşına kadar yaşayabildi. ölüm nedeni ise birinci dünya savaşı'nın hemen sonunda patlak veren grip salgını. yalnız bir yaşam süren bu çirkin desenci çok küçük yaşlardan itibaren kızları evine götürüp onların remini yaparmış.

  evlendikten sonra bohem hayatını sona erdirdiği söyleniyor. ölünce resimleri kapışılmış.

  dünyada oldukça tanınan bu ressam-desenci türkiyede pek bilinmez. kısa yaşamında 3000'den fazla çizim ve 300'e yakın tablo üretmiş. ınsanları provoke eden bir tarzı vardır resimlerinde.

  kendini mastürbasyon yaparken konu ettiği bir yapıtı vardır. penisini resme bakanın yüzüne doğrultur.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük