Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. yalcin kucuk - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  yalcin kucuk

  1) türkiye üzerine tezler 1-2-3-4 .. , davalarım, tekeliyet 1-2 şebeke adlı kitapların yazarı.

  2) sabetay lar hakkında yazdığı komplo teorileri ile ünlü yazar

  3) isimbilimin babası da diyebiliriz.sabetayların 'er-man' eklerini kullanarak yeni kuşakları isimlendirdiğini önesüren yazar.

  4) onomastik

  5) tum zamanlarin en uretken ve en sarlatan ve dahi en donek "aydin"idir. bunun kadar kitap yazan ikinci bir benzer statude kimseyi animsamiyorum..

  once komunist idi. sonra apocu oldu. hatta apo'ya apo kardesim diye hitap ederdi. daha sonra hakkinda tutuklama karari cikti. o donemlerde turk ve kurt aydinlarinda her zaman ismail besikci orneginde gordugumuz gibi fasist otoriteye karsi direnme refleksi gelismis ve oldukca onurlu bir durus gelenegi yaratma furyasi baslamisti.

  yalcin kucuk butun bunlar olup biterken soylediklerinin arkasinda durmadi ve fransa'ya kacti. sonra dondu. ama yasalar degistikten sonra.

  simdi de isimlere takmis. kafasi yemis bir adam ve artik yazdiklari ve soylediklerine guvenilmeyecegi acikca ortaya cikmis sozde bir aydindir. keske bulsam da buraya eklesem bu delinin, alaturka tuvalete iserken cisin cikardigi sese iliskin ciddi bir makalesi de vardir. onu gorseniz altiniza sicardiniz gulmekten.

  ciddiye ainacak bir yaninin oldugunu sanmiyorum artik bu herifin. ama eski kitaplari yani delirmeden onceki kitaplari elbette oklumaya degerdir.

  6) turkiye tarihinin en ilginç , en zeki ve en çalışkan aydını.

  eski tİp lidir. oradaki kokuşmuşluğu farkedip ayrılır ve arkadaşlarıyla sosyalist iktidar adıyla bir sol dergi cikartir. bugungü tkp nin kökeni o degiye dayanır. daha sonra toplumsal kurtulus ve hep ileri adlı dergileri cikartir. oyun yazarı ve aydın bilgesu erenus ile yıllarca birlikte hareket etmistir.

  boyunu aşan kitap yazmıstır. daha cok turk aydınını inceleyen eserleri dikkat cekicidir.

  zorlugu sever. herkesin korktugu donemde abdullah ocalan ile roportaj yapmaya bekaa vadisine gitmistir. yurtdısında yasamaya karar verdiginde bilmedigi bir dilin konusuldugu fransayı tercih etmistir.
  yazım dili cok cezbedicidir.

  yıllarca hapis yatmistir. bilimsel yöntem kullanmadan düsünmez. bu yüzden enteresan analizler yapar ve cogu kimse ona "deli" , paranoyak , megolaman , komplocu gibi sıfatlar takar. oysa her soyledigi sey bir iki yil icinde kamuoyunda konusulur ve kabul edilir. ornegin turkiye uzerindeki sabetayist planları yazdıgında herkes kıcıyla gülmüstü. daha sonra soner yalcın 'ın kitabı efendi nin piyasaya cikmasiyla birlikte her tarafta bu sabetaycilik konusu kabul edilir oldu.

  umarım uzun yıllar yasar ve bir sürü kitap daha yazar
  sebeke
  tekelistan
  davalarım
  turkiye uzerine tezler
  aydin üzerine tezler
  kurtler uzerine tezler
  ermeni rahiple mektuplasmalar
  bir dikine ülke
  sovyetler birliğinde sosyalizmin kuruluşu
  emperyalist turkiye

  7) görüşleri bu adresten okunabilir:
  http://www.netpano.com/24122002yalcin.html
  http://mitglied.lycos.de/goezelel53/yalcin/body_yalcin.htm
  http://www.aksiyon.com.tr/detay.php?id=2784&yorum_id=850#yorumlar

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük