Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. televizyon - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  televizyon

  1) elektromanyetik dalgalar yoluyla halkın doğrudan doğruya alması maksadıyla yapılan hareketli veya sabit resimlerin sesli veya sessiz kalıcı görüntülerinin renkli veya siyah beyaz yayını.

  2) beyin bulandirma kutusu.

  3) "olduren eglence"

  4) faydasından çok zararı olan cihaz.

  5) insan beynini uyuşturarak yapmak istediği her şeyi sadece istemekle sabit bırakan onları hareketsiz kılan kendinden başka bir şey olmadan tembellik nedeniyle idealleri peşinde koşamayan ve suçu başkalarında arayan insalar sürüsü yaratan tek alet

  6) ciddi anlamda bir bagimlilik.

  7) bu bahsedilen şey evlerde kullandığımız cihaz ise, yayinin yapılabilmesi ve yapılan yayınların sınırlılıkları/sınırsızlıkları ile bir ilgisi bulunmamaktadır. gerekli vericilere sahip olduktan sonra milyarlarca kanaldan da yayın yapılabilir. evlerde kullandığımız cihaz, yapılmakta olan yayınları alıp çözümleyerek izlememize yarayan basit bir alıcıdır ve kontrolü de elimizdedir. bahsedilen şey, verici ve yayın yapabilmek için ilgili diğer ekipmanla personele ve yayın hakkına sahip bir şirket ise bu durumda medyatik bir güçten söz açılabilir.

  8) yuzlerce kanalin 24 saat yayin yapabildigi,her turlu bilgi ve haberin dunya uzerine ulastirilabildigi,iletisim agi icerisinde en onemli medyatik guc.

  9) tv

  10) herşey gibi bir süre sonra insanın beynini siken cihaz...

  11) bilgisayarın yaygınlaşmasından sonra popülerliği azalan cihaz.

  12) aptal kutusu

  13) teknolojinin ne denli gelişmiş olduğunun bir göstergesi olan, bazen kötü amaçlarla kullanilan görüntülü radyo.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük