Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. harry potter ve azkaban tutsagi - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  harry potter ve azkaban tutsagi

  1) filmin özeti kısaca şu şekildedir:
  harry potter hiç istemeden bir yazı daha, iç sıkıcı akrabaları dursley’lerle geçirmekte, “uslu uslu oturmakta” ve büyüden uzak durmaktadır, yani, vernon enişte’nin zorba kız kardeşi marge hala gelene kadar…. marge hala her zaman, özellikle harry’ye çok kötü davranmıştır ve bu kez harry’yi o kadar zorlar ki harry “kazara” onun dev bir balon gibi şişip havaya uçmasına neden olur. büyü-dışı dünyada büyü yapması yasaklanan harry, bu olaydan sonra gecenin karanlığına karışır.

  kısa süre sonra kendisini fantastik üç katlı mor bir araç olan hızır otobüs'le, çatlak kazan meyhanesi'ne giderken bulur. oraya vardığında, harry'yi büyü bakanı cornelius fudge karşılar ve anlaşılması güç bir nedenle, kontrolsüz bir şekilde büyü yapmış olduğu halde harry'yi cezalandırmaz. tam tersine, hogwarts’a dönmeden önce geceyi çatlak kazan’da geçirmesi için genç öğrenciye ısrar eder.
  harry, çok geçmeden kendisi için güvenli tek yerin hogwarts olduğunu anlayacaktır.

  2) serinin son filmi bugün gösterime girdi.

  3) en baba karakter olan sirius black i gary oldman in canlandirdigi,üçüncü ve digerlerine göre daha karanlik harry potter filmi,yurdum gencinin film cikisinda abi hermione ne tas olmus laan dedigine bizzat sahit olunmustur.
  harry potter and the prisoner of azkaban

  4) şerrefsiz kılkuyruğun kumpasa düşürdüğü fakir ama gururlu aynı zamanda harry potterın manevi amcası olan sirius blackin anlatıldığı film.7 kitaptan oluşan serinin üçüncü filmi bazi şehirlerde hala gösterimde

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük