Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. trabzon - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  trabzon

  1) 61 nolu plakaya sahip guzide bir ilimiz. dogu karadeniz bolgemizin en hareketli ve kalabalik ilidir ayni zamanda. nufusu toplamda milyona yaklasan sehrin tarihi cok eski zamanlara dayanmakta ve tarihin bircok evresinde adindan soz ettirmesiyle gundemde olmayi her zaman basarabilmis bir sehirdir.

  2) trabzonspor

  3) sumela manastiri ve uzun gol gorulmesi gereken yerlerdir.

  4) karadenizin en gelişmiş ve en güzel şehirlerinden biridir

  5) havasının bunaltıcı, yağmurunun bol olmasına rağmen huzur dolu bir tatil için ideal şehir. doğu karadenizin incisi de diyebiliriz. bordo mavi bir incidir ama; her sokakta kocaman bir mavi bordo bayrak asılı görmek mümkün. bir fenerbahçeli veya cimbomluya rastlamak da imkansız. canlarını verecek derecede sever gibiler.
  İnsanları da diğer karadeniz şehirlerinde olduğu gibi oldukça misafirperver ve yardımsever. boztepe'de çay içmek ise anlatılamaz. akçaabat dahi görülmektedir o tepeden, ki zaten trabzon'un her yeri zaten görülmektedir. eğer gece gidilirse, etrafınızda fenerler dolanıyorsa, bilin ki dem bıldırcın demidir. sumela ve uzungöl de tarifi imkansız parçalarıdır trabzon' un.zigana tatil köyü de eşsizdir.
  şehir de atatürk köşkü dudak ısırtacak derecede güzeldir, trabzon müzesi de görülmeye değer ve çalışanları oldukça motiveli anlatırlar sergileneni. ayasofya müzesini de unutmamak gerekir. İçindekı freskler capcanlı durur, hala. buranın da manzarası müthiştir. doğu karadenizin incisidir evet..

  batı karadenizin incisi için sinop.

  6) findik
  misir
  vakfi kebir ekmegi
  akcaabat koftesi
  hamsi koyu sutlaci
  kanuni parki ve evi
  hamsi
  otlu ekmek
  oflu hoca sican swh
  ve fikralari ile meşhur olan, günümüzde rus nataşalarinin işportaciligini yapmakta olan, karadeniz bölgesi ili.

  7) karadeniz teknik üniversitesi

  8) trabzon rum imparatorlugunun başkentliğini yapmiş, eski adi trapezuda olan, karadeniz ili.

  9) insanların uzun sokakta saatlerce turladıkları, tamamen futbol konuşulan ve yağmurun eksik olmadığı doğu karadenizin en büyük şehri.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük