Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. erkan ogur - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  erkan ogur

  1) perdesiz gitarin babasi, deyislerin hakkini vererek guzel sesiyle saziyla, kopuzuyla, gitariyla soyleyen, iyi ki muzigimizde olan guzelustu insan.

  son zamanlarda ismail hakki demircioglu ile projeler yapmis, albumler cikarmis konserler vermis, iyi ki yapmis; muhtesem bir ikili olusturuyorlar.

  2) dunyaya klasik perdesiz gitar kavramini getirmis sanatci.

  3) 1954 ankara doğumlu olan sanatçı, 1976'dan beri perdesiz gitar çalıyor. ıstanbul devlet konservatuarı klasik türk sanat müziği bölümünden mezun oldu. doğu anadolu'nun folk müziği ve aşık veysel gibi ozanların şarkılarıyla büyüyen sanatçı, 1960'larda jimi hendrix'i dinledi ve bu, yeni bir müzikal deneyimin başlangıcı oldu.
  müzik hayatına 1980 yılında çeşitli sanatçılara eşlik ederek başlayan erkan oğur, ilk albümü fretless'i 1994 yılında almanya'da çıkarır. bu albüme birkaç ilave ile 1996 yılında türkiye'de bir ömürlük misafir adlı albümünü yayınlar. aynı sene eşkıya filminin müziklerini yapar. bu albümü sırasıyla gülün kokusu vardı (1998), hiç (1999), anadolu beşik (2000) ve en son albümü olan fuad (2001) takip eder.

  4) üstinsanlardan biri.. tanışanların söylediğine göre haza efendi bir insanmış..
  aşırı gitar çalışmaları bileklerinde rahatsızlığa neden olmuştur, bu rahatsızlıktan sonra bir süre bilekleri eski gücünü kaybetmiştir, bu süre içerisinde de daha az baskı ile çalınabilecek bir gitar olan perdesiz gitarı geliştirmiştir..

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük