Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. 9 canli - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  9 canli

  1) kedilerin yüksek yerden düşerek yaralanmamaları yeteneği, new yorklu iki veterinerin deneyi ile doğrulanmıştır: bir gökdelenin 32. katından aşağı bırakılan kedi, birkaç sıyrık ve iki günlük dinlenme ile olaydan sıyrılmayı bilmiştir. çünkü..

  diğer hayvanlara göre kediler buna insan dahil beden ağırlıklarına oranla, oldukça büyük bir beden yüzeyine sahiptir. sonuçta düşme hızlarına çok çabuk erişirler ve yere çarpmaları yumuşak olur. yırtıcı hayvan kökenli olduklarından ikiz stereoskopik görme yeteneğine sahiptirler. bu yetenek sayesinde siki durun!!! dört ayağı üzerine düşerler. nasıl yani? yere vuruş darbesinin etkisini dörde dağıtmış olurlar. bitmedi düşüş anında kediler, kendilerinde doğuştan var olan bir refleksi de kullanarak, en yüksek düşme hızına eriştikleri anda gergin olan bacak adaleleri birden gevşer hasta oldum hayvana yaa.. hatta kıskandım sanki. dörtayağını açarak, doğal bir paraşüt düzeneği yaratır. fren olayı. şşşt!

  2) dokuz canli

  3) haber : arabanın çarptığı kedi parçalanarak can verdi.
  spiker : kaza nasıl oldu kedi nasıl öldü?
  mudi : anuna kodumun kedisi birden önüme atladı. anlatılana göre daha önce de 8 kişi bu heyvan a çarpmış. 9uncu sefer de bana denk gelmiş. öldü!

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük