Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. deniz seki - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  deniz seki

  1) okan bayülgen isimli showmen şahsiyetin narin sevgilisi cici hatun. sesi tartışılır o ayrı konu..

  2) allah için güzel kadın.

  3) her gördüğümde bana "yok daha neler" dedirten frikiksu tiplemesi...

  4) çok genç yaşta başından bir evlilik geçen ve olumsuz neticelenen zopstar jürisi...

  5) bugun arap asilli oldugunu duydugum guzel yuzlu, fena sayilmayan sesli, sarkici.

  6) popstar benzeri bir yarisma (popshow'du sanirim) ile unlenmis sarkici.ayrica bir sure egenin vokalistligini yapmistir.

  7) onun jüri olduğu proğramlar zannedersen frikik için izleniyor.

  8) 01/07/1970 istanbul dogumlu..
  küçük bir kızken şarkı söylemeye başlayan deniz, annesi tarafından “koca kız oldu hala şarkı söylüyor!” şeklinde tanımlanıyor.
  İdealist bir yapıya sahip olan deniz seki ilkokulu maçka süheyla artem, orta ve lise egitimini de yatılı olarak çamlıca kız lisesi’nde okudu. okulu bitirdikten sonra;lcc ve christian dior’dan aldığı sertifikalarla estetisyen ve güzellik uzmanı olarak çalıştı. fakat kendisini güzelleştirmekten daha çok keyif aldığı için işini ancak 1 yıl sürdürebildi..
  ardından;trt İstanbul televizyonu’ndaki sunuculuk sınavlarına katılarak sunucu olmaya karar verdi. bunda da başarılı oldu. sunuculuk mesleği yerini deniz seki’nin içinde her zaman var olan müzisyenliğe bırakabilmesi için keşfedilmesi gerekiyordu ve bu olay 1993 yılında melih kibar' la tanışması sonucu gerçekleşti.
  medeni cesareti olan bıcır bıcır bir kız çocuğu olduğu için, tesadüfler sonucu melih kibar’la tanıştı ve sesini dinlemesini rica etti. kendisi de deniz’i stüdyosuna davet etti. kısa bir süre sonra reklam filmleri seslendirmeye başladı. böylece sanat hayatındaki önemli adımlardan birini başarılı bir şekilde atarak yoluna, kenan doğulu, emel müftüoğlu, ege, ferda anıl yarkın, zuhal olcay ve yaşar gibi sanatçılara vokalistlik yaparak devam etti.
  1995 artık kendisini solo olarak şarkı söylemeye hazır hissettiği yıldı ve deniz pop - show 95 adlı şarkı yarışmasına, ilk yazmış olduğu parçayla katıldı ve 1. oldu.eline geçen bu önemli fırsatı hemen değerlendiren deniz seki, 1 yıl süren bir çalışma sonunda "hiç kimse değilim" adlı ilk albümüyle müzik piyasasına atılmış oldu.
  daha sonra yaşamış olduğu duygu yoğunlukları karşısında söz yazarlığı ve bestecilik kimliğini farketti ve aklına gelen herşeyi sürekli kaydetmeye başladı.
  25 aralık 1999 tarihinde “anlattım” adlı ikinci albümüyle yeniden hayranlarıyla buluştu.bu albümde deniz’in biraz daha büyüdüğü açıkça hissediliyordu.bu albümdeki parçaların söz ve müzikleri çoğunlukla kendisine aitti.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük