Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. ispanyolca - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  ispanyolca

  1) ıspanya'da konuşulmasının yanı sıra brezilya ve guyana hariç tüm güney amerika devletlerinin, orta amerika'da altı devletin, aynı zamanda meksika, küba, dominik cumhuriyeti ve porto riko'nun resmi dilidir. buna ek olarak balerya ve kanarya adaları'nda, fas'ın bazı kesimleri ile afrika'nın batı kıyısında ve ekvador ginesi'nde konuşulmaktadır. birleşik devletler'de teksas, new mexico, arizona ve kaliforniya'da (new mexico'da ıngilizce'yle beraber resmi dil) büyük oranda, new york şehrinde büyük bir porto riko nüfusu arasında ve son zamanlarda güney florida'ya küba'dan gelen insanlar tarafından konuşulmaktadır.

  2) ıspanyolca'nın lad mo diye bilinen bir lehçesi türkiye ve ısrail'de, 1492'de ıspanya'dan sürülen yahudilerin torunları tarafından konuşulmaktadır.

  3) boğaziçi üniversitesi'nde ders veren fotoğrafçı pablo martinez müniz'in çok iyi öğrettiği yabancı dil.

  4) pratik olanaginiz varsa ogrenmesi son derece kolay bir dildir. ayni derecede de kabadir. bir de anadili ispanyolca olanlar sonradan fransizca ogrenmeye kalkarsa omurlerinin sonuna kadar cumle fransiza madara olacak kadar kotu bir aksana mahkum olurlar

  5) eğer bir kızdan hoşlanıyor ve ona evlenme teklif etmek istiyorsanız söyleyeceğiniz cümle şudur " te quiero, quieres casar te conmigo". muhtemelen olumlu yanıt alırsınız.

  6) eğer kız size ispanyolca evlenme teklif etmişse sizin şöyle bir cevap vermeniz yerinde olacaktır. "yo tambien"

  7) çok hızlı konuşulan bir dil şahsen ben dediklerinden hiç bir şey anlamıyorum. doritos panço reklamları dışında..

  8) önümüzdeki on yıl içerisinde popülaritesinin had safhaya yükselmesini beklediğim latin kökenli harikulade dil...

  9) bazi gosteris meraklilarinin "yok kulaga hos geliyo,yok bilmem nereme hos geliyo" diyerekten kursuna yazilip,yemeyip yaridaki biraktigi dil.

  ispanyada yasayan katalanlar ispanyolca konusmaz. bu da ayri bi hadisedir

  10) spanish.about.comwww.businessspanish.com
  www.studyspanish.com

  ıspanyolca öğrenme konusunda yararlanılabilecek adreslerdir.

  11) ogrenme sirasinda ingilizce'yle benzer kelimelerinden ve turkce gibi harflerin ayni okunmasindan kaynaklanan bir kolaylik bulunan sempatik dilte dijo te amo.ayrica
  no volvere
  la isla bonita

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük