Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. adnan senses - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  adnan senses

  1) baba muhsin anne emine'den 21.8.1935 de bursa'da dünyaya gelen adnan şenses babasının memuriyeti dolayısıyla ankara'ya taşındı.ılkokula ankara ısmet ınönü ilkokulu'nda başlayan şenses tahsilinin devamını ıstanbul'a taşındıkları karagümrük ılk ve ortaokulunu tamamlayıp, ailesinin ısrarı ile marangozluk sanatına başlamıştır. atelye çalışmaları zamanı sesinin güzelliği ile çevresinin dikkatini çekmiş, böylece sahne ve müzik hayatı 1956 yılında başlamıştır.

  süratle musiki sanatının akademik kısmına ihtiyaç duyan şenses, ankara radyosunun açmış olduğu imtihana girerek pekiyi derece ile ankara radyosunda göreve başlamış, 16 sene görev yaptıktan sonra radyo'dan istifa ederek profesyonel sanat hayatına atılmıştır.

  2) "kuran'ım çarpsın,allaaaah çarpsın"diye bir şarkısı vardı.herhalde çarpıldı piyasa da görünmüyor.


  3) komik bir adamdır adnan şenses en ufak bir müzik duysa beline ceketi takıp hadeeee.tayyip bey ile arası bayağı bir iyi üstelik.

  4) bir kaç yıl önce sanat yaşamına veda gibi bir program yapip baya bi ünlünün katilimiyla ben gidiyorum ayagi yapmisti.sonra hortlayip piyasaya geri döndü...bu hareketi yapmasaydi tarafimdan hakkinda pek birsey hissedilmeyecekti.nötr.ama sansini kaybedip tarafimin nefret duygularini kiskirtti. yildizi parlamasin.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük