Harfe Göre : a b c ç d e f g h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Sözlük
 1. frequency - gündelik anlamları...

  Online Gündelik - Türkçe Sözlük

  frequency

  1) konusu ile ağızları açık bırakan müthiş bir film. filmde bir itfaiye eri ile oğlunun telsiz aracılığıya ile konuşmaları ve bunun başlarına açtığı olaylarla değiştirdiği hayattan söz ediyor. ancak tuhaf olan bu değil. baba-oğul aynı telsizden konuşuyor. hem de arada 30 sene bir zaman birimi varken.

  dünyanın kutuplarına yakın yerlerde, güneşteki patlamalardan fırlayan gaz ve tozların atmosfere çarparak yarattığı gökyüzü olaylarından esinlenerek ortaya çıkan bir zaman paradoxundan yola çıkılıyor. bu sayede baba ve oğul 30 senelik bir zaman atlaması ile konuşabiliyorlar.

  oğlu babasını kimi olaylarda uyarayım derken zamanda değişmelere sebebiyet veriyor. hayatı allak bullak hale gelen adam bu sefer de bir takım cinayetleri daha başlamadan babasına bildirerek önlem almaya çalışıyor. son derece nefis bir kurguya sahip film nefes kesiyor.

  2) cem uzan'ın bilmem kaç milyon dolarlık süper lüks yatının ismi idi.bir de air wave isimli bir süper lüks yatı olan bu şahsiyet bu iki yatı kaçırabilmek için epey uğraşmış ve sanırım birinin izini kaybettirmeyi başarmıştır.

 2. Gündelik Sözlük

Sözlük